Godzina dla Ziemi #GodzinaDlaBałtyku - zadania do pobrania
10.jpg

27 marca organizowana jest akcja WWF "Godzina dla Ziemi". Tego dnia o godzinie 20:30 zgasną światła: miejskie latarnie, iluminacje i oświetlenia budynków. Organizacja, chce aby w ten sposób zwrócić uwagę na problemy naszej planety. Przyłącz się do akcji i wyłącz światło również w swoim domu - chociaż na chwilkę. Z pewnością dla Waszych dzieci będzie to nie lada atrakcja oraz lekcja ekologii :)

W tym roku WWF chce zwrócić szczególną uwagę na problem zanieczyszczenia i wymierania Morza Bałtyckiego. Hasło tegorocznej akcji to "Godzina dla Bałtyku". Przygotowaliśmy dla Was materiały do zabawy i kreatywnej pracy z dziećmi w domu, które ułatwią wyjaśnienie największych problemów naszej planety.

1) Plansza "Przywróć życie Bałtykowi" - zanieczyszczenie Morza Bałtyckiego prowadzi do wymierania roślin i ryb. Rośliny produkują w wodzie tlen, bez którego nie może istnieć podwodne życie. Zadania dla malucha:

 • wskaż przedmioty na planszy z Morzem Bałtyckim, które nie powinny się tam znaleźć,
 • z drugiej planszy, wytnij rybki i rośliny wodne (dodaliśmy dodatkowo ilustracje 3 najbardziej znanych ryb z naszego morza wraz z podpisami),
 • zaklej rybkami i roślinkami znajdujące się w morzu śmieci i tym samym przywróć mu życie :)

2) Plansza "Posegreguj śmieci" - pokoloruj znajdujące się na ilustracji przedmioty w kolorze odpowiadającym właściwemu pojemnikowi, do którego powinny trafić.

Do pobrania: TUTAJ

Miłej, proekologicznej zabawy! :)

  do góry
  Sklep jest w trybie podglądu
  Pokaż pełną wersję strony
  Sklep internetowy Shoplo.pl